Kde sa bude (s najväčšou pravdepodobnosťou) škrtať…

 

Slovenskej ekonomike by sa malo v tomto roku dariť lepšie, ako ukazovali pôvodné odhady. Ekonómovia ale poukazujú na hrozbu rastúceho deficitu a na to, že nová vláda bude musieť prijať aj nepopulárne opatrenia. Podpredseda strany Most-Híd Ivan Švejna vo včerajšej Téme dňa v TA3 zdôraznil, že vláda nebude zvyšovať dane. Prioritne budú hľadať škrty v rozpočte a šetriť na strane verejných výdavkov.

Pokiaľ ide o zmeny v daňovom systéme, tie budú o rušení výnimiek a nie o progresivite zdaňovania alebo zvyšovaní daní. Švejna verí, že ekonómovia v jednotlivých politických stranách, ktoré vytvoria koalíciu, sa na odborných otázkach veľmi rýchlo dohodnú. Pokiaľ ide o dôchodkový systém, povedal, že treba hovoriť o tom, ako zlepšiť druhý pilier a zatraktívniť ho pre ľudí. Nemyslí si ale, že by vláda pristúpila k zmene pomeru odvodov do druhého piliera a Sociálnej poisťovne.

Reforma dôchodkového systému bude jednou z hlavných tém vlády, pritom v prvom pilieri bude treba, okrem iného, obmedziť zásluhovosť. Zvýšenie veku odchodu do dôchodku nemá v programe ani jedna zo strán, aj keď podľa Ivana Švejnu súčasní štyridsiatnici určite nepôjdu do dôchodku vo veku 62 rokov. Spolu s SaS navrhnú reformu odvodového systému a zníženie niektorých sadzieb.

Vianoce 2012

23.12.2012

Solidarita s ukrivdeným kontra protest pani europoslankyne Flašíkovej-Beňovej

14.10.2012

Monika Flašíková-Beňová – poslankyňa Európskeho parlamentu za stranu Smer-SD, je členkou zahraničného výboru a pôsobí v socialistickej frakcii. V roku 1999 bola spoluzakladateľkou strany Smer, jej podpredsedníčkou bola v rokoch 2000 až 2004. V roku 2002 zasadla do poslaneckej lavice v Národnej rade SR a v roku 2004 sa po úspešných voľbách presunula do Európskeho [...]

Predvolebná dilema

06.03.2012

Iba tri dni nás delia od volieb, takže už by sa patrilo, rozhodnúť sa. Aj mňa prepadla predvolebná dilema.

USA armáda vrtuľníky Chinook lety pozastavenie

USA sa snažia získať späť leteckú základňu v afganskom Bagráme. Dôvod podľa Trumpa súvisí s Čínou

18.09.2025 17:57

Základňu v Bagráme vybudoval Sovietsky zväz v 50. rokoch 20. storočia.

nehoda diaľnica

Diaľnica D1 v smere do Trnavy je pre nehodu aktuálne neprejazdná

18.09.2025 17:36

Nehoda sa stala krátko po 16.30 h na 11. kilometri diaľnice.

bulharsko parlament

Bulharská vláda prežila už piate hlasovanie o nedôvere

18.09.2025 17:35

Hlasovanie bolo vyvolané opozičnými stranami, ktoré kritizovali vládu za údajné zlyhanie pri reforme justičného a bezpečnostného sektora.

izrael, jordán

Krvavý útok na hranici: Jordánčan s humanitárnym nákladom zabil dvoch Izraelčanov

18.09.2025 17:25

Podľa médií útočník spustil paľbu a niekoľko ľudí bodol nožom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 204
Celková čítanosť: 762527x
Priemerná čítanosť článkov: 3738x

Autor blogu

Odkazy