Motivácia ako byť lepšími rodičmi…

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR chce motivovať ľudí v osadách, aby viac dbali na výchovu detí, preto im bude vyplácať špeciálne príspevky. Odborníci tvrdia, že je to jediná cesta ako pomôcť rodinám a zvýšiť ich vzdelanostnú úroveň. Nový príspevok pre sociálne odkázaných by mali vyplácať len tým, ktorí sa príkladne starajú o rodiny. Tak budú motivovaní byť lepšími rodičmi. Podľa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR to znamená, že „absolvuje všetky povinné očkovania s dieťaťom, dieťa dá do posledného ročníka materskej školy pred nástupom do základnej školy, aby sa naučilo poriadne slovenský jazyk a tieto základné veci. Tak isto za to môže mať vyššiu dávku.“

Občianske združenia, ktoré pracujú so sociálne slabšími a s ľuďmi zo sociálne vylúčených komunít tvrdia, že to pomôže. Očakávajú, že občania sa budú viac starať o rodiny. Novým systémom sociálnych dávok by sa mala vláda zaoberať v lete, po nej parlament. Platiť by mal od januára budúceho roka.

Nie je to nádhera? Za všetko „im“ zaplatíme. Aj za to, že nás neokradnú, nedokopú… Už by ma len zaujímalo, ako sa bude merať to, kto je horší a kto lepší rodič. Nepošleš dieťa do školy? Si zlý rodič. Pošleš dieťa do školy? Hurá, výborne, priplatíme ti za to. Aj za to, že si sa unúval ísť s dieťaťom na povinné očkovanie atď. atď. Mali by sme pouvažovať nad ďalšími špeciálnymi príplatkami. Možno nás potom deti takýchto „predplatených“ rodičov aspoň neopľujú…

Vianoce 2012

23.12.2012

Solidarita s ukrivdeným kontra protest pani europoslankyne Flašíkovej-Beňovej

14.10.2012

Monika Flašíková-Beňová – poslankyňa Európskeho parlamentu za stranu Smer-SD, je členkou zahraničného výboru a pôsobí v socialistickej frakcii. V roku 1999 bola spoluzakladateľkou strany Smer, jej podpredsedníčkou bola v rokoch 2000 až 2004. V roku 2002 zasadla do poslaneckej lavice v Národnej rade SR a v roku 2004 sa po úspešných voľbách presunula do Európskeho [...]

Predvolebná dilema

06.03.2012

Iba tri dni nás delia od volieb, takže už by sa patrilo, rozhodnúť sa. Aj mňa prepadla predvolebná dilema.

Russia Ukraine War

Chobotnica korupcie dokonca obrala Ukrajincov o elektrinu. Zelenskyj sa snaží odseknúť jej chápadlá

17.11.2025 09:00

Opozičný poslanec dal najavo, že korupčníci nedali opraviť lopatku turbíny elektrárne len preto, pretože by sa nelegálne neobohatili na províziách.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj

Vojenský spravodajca Bildu varuje: Ukrajina smeruje k strategickej porážke, ak sa Kyjev a spojenci nespamätajú

17.11.2025 08:40

Ak Kyjev a jeho západní spojenci okamžite nepodniknú strategický obrat, Rusko túto vojnu krok za krokom vyhrá, varuje redaktor Bildu Julian Röpcke.

SR november89 výročie Bratislava hrad projekcia BAX

Deň boja za slobodu je po novom pracovným dňom, mnohí si ho aj tak uctia voľnom

17.11.2025 08:20

Avizované sú tiež občianske i politické zhromaždenia, ale aj spomienkové podujatia.

sanitka,

Zosuvy pôdy v strednej časti Vietnamu si vyžiadali najmenej šesť obetí

17.11.2025 08:07

Podľa vietnamského národného štatistického úradu si prírodné katastrofy tento rok vyžiadali už 279 mŕtvych alebo nezvestných.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 204
Celková čítanosť: 770217x
Priemerná čítanosť článkov: 3776x

Autor blogu

Odkazy